CorePlus DCD38 Diamond Dry Core Drill Bit 38mm CORDCD38
Click to enlarge
Product Code: CORDCD38 | EAN: 5028485215240
The CorePlus Diamond Dry Core Drill Bit delivers a smooth drilling experience.
Its 8mm diamond segments feature a high concentration of premium-grade diamond in the bond,  utilising leading edge diamond/metal bonding, metallurgy, for long-
Available Stock - Sittingbourne - 0
Available Stock - External Warehouse - 52
This item is available for next day despatch
if ordered before 1pm Monday to Friday.
(Excluding Bank Holidays)
Unit:
Authorised Reseller
1 x CorePlus DCD38 Diamond Dry Core Drill Bit 38mm.
WRITE YOUR REVIEW
Only registered users can write reviews. Please, log in or register
Orders are despatched Monday to Friday.
We don't accept any form of Safe Place options left by customers on their order details.
The delivery address:
We ship all of our goods to the Card Holder address only.
Diameter 38.00mm